CVcentrs.lv Blogs

Darba meklētājiem un darba devējiem
Post image

Izplatītākās kļūdas darba intervijas laikā

Darba intervijas | 2022. gada 1. marts

Ko pilnīgi noteikti nevajadzētu darīt darba intervijas laikā? Diemžēl ir salīdzinoši viegli pieļaut šīs kļūdas pavisam nejauši, tāpēc aicinām sagatavoties ar šo īso apkopojumu, lai Jūs varētu no tām izvairīties un palielināt savas izredzes atstāt profesionālu iespaidu uz potenciālo darba devēju.

1. Nepārliecinoši ieraksti Jūsu CV

Kādreiz var rasties vēlme "uzspodrināt" savu tēlu ar virkni pozitīvām personības iezīmēm un sasniegumiem Jūsu CV (galu galā mēs cenšamies atstāt labu iespaidu uz darba devēju). Šeit nav runa par atklātiem meliem par darba pieredzi un tik ekstrēmiem gadījumiem, bet par nespēju argumentēt savus sasniegumus un pozitīvās personības īpašības.

Piemēram, bieži vien redzams, ka kandidāti sevi raksturo kā iniciatīvas bagātus vai uz rezultātu orientētus. Jums pašam tas var šķist pašsaprotami, bet esat gatavi pirms intervijas pamatot šīs īpašības ar konkrētiem gadījumiem no Jūsu iepriekšējās darba pieredzes. Darba devējs intervijā Jums jebkurā brīdī var uzjautāt, lai pastāstat par divām spilgtākajām epizodēm kur izpaudās Jūsu iniciatīva iepriekšējā darba vietā. Vai Jūs būsiet gatavs atcerētis un atbildēt ar konkrētiem piemēriem intervijas laikā?

2. Pārlieku ilga runāšana

Šo kļūdu ir ļoti viegli nepamanīt. Tāpat kā jebkurai citai sarunai, arī darba intervijai jābūt abpusēji samērīgai. Jūs noteikti zināt paši pēc savas pieredzes, ka tas ir cilvēcīgi nogurdinoši klausīties kāda monologā. Tieši tāpat ir arī darba devējam intervijā. Cenšaties būt kodolīgi savās atbildēs un koncentrējaties uz patiešām būtiskāko. Necenšaties ieslīgt pārlieku lielās detaļās un maznozīmīgos faktos. Tiešas un skaidras atbildes atstās profesionālu iespaidu par Jums.

3. Iepriekšējās darba vietas aprunāšana

Iepriekšējā darba devēja vai priekšnieka aprunāšana ir gandrīz garantēts veids kā "norakt" darba interviju. Visbiežāk šī kļūda tiek pieļauta, kad kandidātam tiek vaicāts par darba maiņas iemesliem. Esat diplomātisks un profesionāls, atbildot uz šo jautājumu. Koncentrējat savu atbildi uz pozitīvajiem iemesliem, kas Jūs uzrunāja potenciālajā darba vietā, nevis negatīvajiem iepriekšējā/ esošajā darba vietā.

Negatīva aprunāšana var radīt iespaidu, ka Jums neizdodas atrast kopīgu valodu ar citiem cilvēkiem, kā arī, ka Jūs varētu izteikties tieši tāpat par potenciālo darba devēju, ja radīsies kādas nesaskaņas. Labs nodaļas vadītājs zinās, ka gandrīz katrā nesaskaņā ir divas monētas puses.

4. Lūkošanās telefonā intervijas laikā

Saskaņā ar dažādiem pētījumiem, vidējais viedtālruņa lietotājs telefonā ielūkojas pat vairāk kā 150 reizes dienā. Nepieļaujat šo kļūdu intervijas laikā. Sarunas laikā atvērts telefons ir droša zīme darba devējam, ka neesat fokusējies uz šo interviju un visticamāk tāds būsiet arī pildot savus darba pienākumus. Sagatavojaties intervijai ar izslēgtu skaņu un vibrozvanu.

5. Sarunas uzsvars tikai uz Jūsu ieguvumiem

Darba attiecības ir abpusējas attiecības un jebkurš darba devējs vēlas motivētu darbinieku, kurš interesējas ne tikai par ieguvumie, bet arī par paveikto darbu. Ja intervijas laikā koncentrēsieties tikai par atalgojuma lielumu, brīvdienu skaitu, prēmijām un tml., tas atbiedēs jebkuru potenciālo darba devēju. Ieguvumu sadaļa noteikti ir būtisks jautājums, kas jāizrunā, bet esat samērīgs un izrādat interesi arī par paša darba procesa sadaļu.

 

Ceram, ka šie un citi mūsu padomi Jums noderēs Jūsu karjerā!

CVcentrs.lv